NAKLİYE İÇERMEYEN TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO

Rustik Dekorasyon ile Doğayı Evinize Taşıyın

      Eminiz ki siz de mavi ve pembenin hüküm sürdüğü Barbie evlerinden sıkıldınız. Evinizdeki tozpembe etkiyi ortadan kaldırıp biraz doğaya dönüş yapmaya ne dersiniz? Bunun için doğru yerdesiniz… Sizi Rustik dekorasyon ile tanıştıralım. İskandinav ülkelerinin bizlere bir armağanı olan bu tarz, doğanın en güzel etkilerini, renklerini ve sıcaklığını evlerimize taşıyor. Dolayısıyla da huzur dolu bir yaşam alanı armağan ediyor. Hemen korkmayın, Rustik dekorasyonu evinizde yaşatmak için tüm mobilyaları değiştirmenize gerek yok. Bazı püf noktaları var bu işin. Hadi şimdi hep birlikte Rustik tasarım anlayışını nasıl evimize taşıyabileceğimizi öğrenelim.


      İlk iş olarak kırlentlerden başlayalım. Kırlentler evimizin atmosferini bir anda değiştirebilir. Bu yüzden de Rustik dekor anlayışına geçiş sürecinde kırlentlerinizi değiştirerek başlayabilirsiniz. Doğal kürk görünümlü kırlentler, deri kırlentler ve de geleneksel desenlere sahip tasarımlar Rustik tarzı yakalayabilmeniz için oldukça doğru seçimler olacaktır.


     Kırlentlerin ardından puf gibi şık ve kullanışlı ürünler Rustik tarza geçişte yardımcı olabilir. Örneğin, “Babil” pufumuz doğanın küçük bir kesiti olabilir ve evinize çok yakışabilir. İnsanı dinlendiren ve huzur veren hali ile evin her köşesinde kendine yer bulabilecektir. Diğer taraftan “Nova” puf da aynı şekilde Rustik detaylardan bir tanesi olabilir.


    Halı seçimlerimiz adeta evimizin etiketidir. Çünkü evin en çok göze batan parçalarından biridir halı. Bu yüzden de Rustik dekor anlayışını benimsemek isteyenler, mobilyaları değiştirmek yerine halı ile işe başlayabilir. Tabi unutmamak gerek ki, altın detaylar ile bezeli Avangard koltuklara sahipseniz, Rustik dekorasyona geçiş süreci sizin için biraz sancılı olabilir. Bej, kahverengi, koyu yeşil, beyaz, kiremit rengi ve benzeri doğal her ton bu dekorasyon anlayışı ile bütünleşebilir ve siz de koltuklarınızı bu renklerde tercih edebilir, kaplama yaptırabilir ve evinizde İskandinav rüzgârları estirebilirsiniz. Halılarınızı da koltuklarınız ile bütünlük sağlayacak şekilde sade tasarımlar olarak seçebilirsiniz. Deri halılar harika bir seçim olabileceği gibi geleneksel motifler ile süslü kilimler de güzel bir atmosfer oluşturabilir.


     Rustik dekorasyon anlayışının olmazsa olmaz unsurlarından biri de ahşaptır. Bu yüzden de eğer evinize çeşitli aksesuarlar arıyorsanız, ahşap detaylara sahip olanları tercih edebilirsiniz. Bunun için çokça seçeneğe burada kolayca ulaşabileceksiniz. Konumlandırmak istediğiniz noktayı da göz önünde bulundurarak, doğal detaylara sahip olan tasarımları tercih edebilir ve bu sayede İskandinav ülkelerinin etkilerini evinize taşıyabilirsiniz.


    Sehpa gibi kullanışlı ürünler ise kesinlikle evimizin olmazsa olmazları. Belki de en çok elimizin gittiği, evin en çok kullanılanıdır sehpalar. Bu tasarım anlayışını benimsediyseniz, sehpa gibi kullanışlı parçalarda da çeşitli değişikliklere gidebilirsiniz. Ahşap ürünler ilk sırada geliş şüphesiz. Ahşabın güzelliğini evinize taşımanızı sağlayan birbirinden güzel sehpa modelleri ise yine burada elinizin altında…


   Son olarak ise Rustik dekorasyonun temelini oluşturan aydınlatmadan söz edelim. Sıcak bir atmosfer oluşturmak için tercih edilmesi gereken sarı ışık, evinizin bir parçası olmalıdır. Bunun için ayrıca doğal malzemelerden üretilmiş aydınlatma ürünlerini tercih edebilirsiniz. Abajur gibi parçaları, ahşap, porselen, mermer, halat ve benzeri malzemelerin tercih edildiği alternatifler arasından seçebilirsiniz. Sadelik ve huzur evinizin yeni etiketleri haline gelmelidir ve bunun için de mümkün olduğunca huzur veren renklerde kalmayı tercih edin. Aydınlık duvarların önünde yer alan siyah ya da kahverengi aydınlatma ürünleri de böylece güzel ve iç ısıtan bir hava ortaya çıkaracaktır. Rustik tasarım anlayışını bu tür küçük tüyolar ile kolayca evinizde yaşatabilir, dekorasyonunuzu ve dolayısıyla da yaşam anlayışınızı değiştirebilirsiniz.

Paylaş :

Son Eklenenler

Yorumlar

Yorum Yaz